ماینرهای اتریوم کارتهای گرافیکی خود رامی فروشند


طلای دیجیتالی مثل اتریوم باعث یورش ماینرها به سمت خرید کارت گرافیکی شد. این مسئله باعث شد که حتی کسانی که برای بازی کارت گرافیکی می خواستند موفق به تهیه ی آن نشوند. آیا شما آنها را مقصر می دانید؟ از آپریل امسال تا اواسط ژوئن قیمت اتریوم 20 برابر شده است و ماینرها هرکارت گرافیکی مدرنی که در بازار بود را خریده بودندد مخصوصا مدلهای Radeon RX 480 و580 و حتی GeForce GTX 1060 که برای ماینینگ مناسب بوده اند که می توانند آخرین بازی های کامپیوتری را اجرا کنند. این کارتها از لحاظ قیمتی برای ماینرها وگیمرها به صرفه بودند باعث شد به سرعت بازار ازآنها خالی شود.
اما در ماه اخیر قیمت اتریوم از حدود 330 دلار به 220 دلار رسیده است، جدا ازاینکه سختی شبکه افزایش داشته است و میزان اتریوم کمتری با همان کارتها ماین می کنند، بازگشت سرمایه مایننیگ کندتر شده است و بعضی از ماینرها اقدام به فروش کرده اند. بطوریکه شما اگر در سایت Ebay عبارت "ethereum mining rig" را جستجو کنید تا الان 249 مورد پیدا می کنید. در صورتی که در ماه می، 57 مورد و در ماه ژوئن فقط 120 مورد نتیجه ی جستجو را می آورد. هرچند که افزایش آن می تواند بخاطر رونق این بازار باشد، اما توضیحات انها چیز دیگری می گوید چون اکثر انها در توضیحات خود نوشته اند که ریگ خود را می فروشم که 3 ماه پیش آنرا درست کرده ام.

این در حالیست که که این نتایج فقط برای دستگاه کامل ماینینگ یا همان ماینینگ ریگ است. اگر برای کارت گرافیکی های دست دو جستجو کنید نتایج بیشتری را خواهید یافت. کارت گرافیکی 300 دلاری که در ماه می بازگشت سرمایه اش 2 تا 3 ماه بود هم اکنون 6 ماه شده است و طبیعی است که یک عده بخواهند از این بازار خارج شوند.
اما افرادی که قبل از افزایش قیمت اتریوم مشغول ماینینگ بودند می دانند الان نسبت به 6 ماه پیش باز هم درامد بیشتری دارند و احتمالا در زمان اوج قیمت اتریوم هزینه ای که کرده بودند را جبران کرده اند و الان در حال سود کردن هستند و ترسی ندارند که بخواهند از این بازار جدا شوند.

حال باید دید پس از رشد مجدد قیمت بیت کوین و بازگشت به قیمت 2800 دلاری ایا اتریوم هم می تواند به قیمت 330 دلاری خود بازگردد.
نگارنده : علیرضا حسنی

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas