سرمایه گزاری در کریپتوکارنسی به روش ورن بافت


این موضوع بر کسی پوشیده نیست که ورن بافت (Warren Buffett) طرفدار بیت کوین نیست. اما اینجا ما با به کارگیری چند روش که از ورن بافت آموختیم توانستیم سود سرسام آور در کمتر از یک سال داشته باشیم. اما چطور عادتهای همیشگی خود را در خرید و فروش کنار بگذاریم؟
اگر به صفحه چتی که بعضی از سایتهای خرید و فروش کریپتوکارنسی یا بعضی از گروههایی که برای تبادل نظر وجود دارند را بازدید کنید، افراد زیادی را می بینید که خود را صاحب نظر دانسته وتحلیلهای عجیب و غریب از خودشان ارائه می دهند. این افراد که بیشتر سعی دارند نظر افراد را به سمت سبد خودشان جلب کنند که اغلب آنها ره به جایی نمی برند و خیلی زود با این بازار خداحافظی می کنند.

بازی کردن با کریپتوکارنسی به اصطلاح عامیانه خودمان بازی کردن با دم شیر است خیلی با بازار بورس متفاوت است. وقتی که داو جونز در سال حدود 10 تا 15 درصد نوسان می کند و بازار کریپتوکارنسی در 24 ساعت به تنهایی 20 تا 50 درصد نوسان می کند نشان از ریسک بالای خرید و فروش روزانه ی کریپتو می باشد. اما با دو قانون ورن بافت می شود در این بازار دوام اورد.
قانون شماره 1 : هیچوفت پول از دست نده.

قانون شماره 2 : هیچوقت قانون شماره یک رو فراموش نکن.

شاید از خودتان بپرسید دراین بازار نوسانی چگونه می شود این دو قانون را اجرا کرد. ما باور داریم که که کاری که بافت در دهه ی پنجاه می کرد برای بازار کریپتوکارنسی قابل پیاده سازی است.

در سال 2014 ما وارد بازار معامله ی کریپتوکارنسی شدیم برای ما کمتر از یک سال طول کشید که قسمت زیادی از پول خود را از دست دادیم پس از ان تصمیم گرفتیم به جای فروش کوینهای خود را نگه داریم یکی از کوینها که Decred نام داشت، را نگه داشتیم که یکی از بهترین تصمیماتی بود گرفته بودیم از آن به بعد به فلسفه ی بافت تا امروز چسبیدیم او می گوید :

"روی چیزی سرمایه گزاری کن که انرا می شناسی و به ان باور داری و آن را برای مدت طولانی نگه دار "

بافت 100 هزار دلار اول خود را در طول 5 سال بدست آورد، استراتژی او این بود که وقت زیادی از خود را صرف شناخت کمپانیها و پتانسیل انان می کرد. حتی بعضی وقتها سفر می کرد تا مستقیما با مدیران انها گفت و گو کند. او وقتی که از پتانسیل رشد انه مطمئن میشد روی انها سرمایه گزاری می کرد و برای مدتی طولانی انها را نگه می داشت تا به ارزش واقعی خود برسند.

سرمایه گزاری روی کریپتوکارنسی خیلی مستثنی نیست. اگرچه ما معاملات روزانه را کنار گذاشتیم. اما در این بازار باقی ماندیم و سود خوبی نصیبمان شد. اما اگر شما به یکی از سوالات زیر نمیتوانید جواب دهید در این بازار سرمایه کزاری نکنید. این چهار سوال را قبل از سرمایه کزاری از خودتان بپرسید

1. آیا تکنولوژی آن را متوجه میشوم؟
2. آیا خواهم توانست از این تکنولژی استفاده کنم؟
3. آیا سایر مردم از این تکنولوژی در سه سال آینده استفاده خواهند نمود؟
4. آیا سرمایه گزاری روی آن کوین خاص، ارزشی ایجاد می کند؟

این چهار سوال شروع هرگونه تحقیق برای سرمایه گزاری است. شاید مثل ورن بافت برای تحقیق سفر نکنیم ام در صورت لزوم مستقیما با سازمان آنها ارتباط می گیریم و سعی کنید برنامه ی انها دلیل بوجود امدن آنها را متوجه شوید و با دانش کافی سرمایه گزاری را روی آن افزایش دهید چون اگر این بازار حتی به رشد خود هم ادامه دهد قطعا همه ی کوینها اندازه ی هم رشد نمی کنند و سقوط انها هم با یکدیگر نخواهد بود.

در نهایت سرمایه گزاری خوبی برای شما آرزو می کنیم.
نگارنده : علیرضا حسنی

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas