آیا کریپتوکارنسی درحال پذیرفته شدن است؟


در اینجا ما نیم نگاهی به اخبار و تحولات دنیای کریپتوکارنسی در هفته ی گذشته خواهیم داشت.
یکشنبه ی گذشته یک پیغامی در فضای مجازی منتشر شد که می گفت ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) موسس اتریوم به قتل رسیده است. خبر مرگ برنامه نویس روس 23 ساله پس از گذشت زمانی کوتاه تکذیب شد اما حتی تکذیب زود این خبر هم از افت 20 درصدی ارزش بازار اتریوم و کاهش 4 میلیارد دلاری ارزش کل آن جلوگیری نکرد.

این شایعه فقط توجه را به به سمت اتریوم ، که از شروع سال 2017 قیمت آن حدودا پنجاه برابر شده است، جلب نکرد بلکه کل بازار تحت تاثیر قرار داد و اکثر کوین ها با افت قابل توجهی مواجه شدند. هفته ی گذشته مدیر بارکلیز(Barclays) اعلام کرد رگولاتوری بانک های انگلستان بحث برروی پول دیجیتالی را آغاز کرده است. او همچنین گفت " ما با صحبتهایی که با چندین شرکت در حوزه ی فینتک داشته ایم این موضوع را بحث کرده ایم که چطور می توان یک پول دیجیتالی معادل بیت کوین ر ایجاد کرد، نه لزوما بیت کوین ولی کریپتوکارنسی ها قطعاً خواهند بود. واضح است که این یک حوزه ی جدید است که ما باید با احتیاط و دقّت وارد این حوزه شویم. "

چندی پیش همچنین اعلام شده بود که چندین بانک مرکزی و بانکهای مختلفی از آسیا و اروپا در حال تحقیق برروی پیاده سازی ارزهای دیجیتال هستند. همینطور که در خبرهای قبلی اعلام کردیم چین آزمایش برروی ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده دانمارک هم e-krone یا همان کرون(واحد پولی دانمارک) دیجیتالی را به زودی عرضه می کند.
صندوق بین المللی پول در روز 19 ژوئن اعلام کرد که بانکها باید سرمایه گذاری در کریپتوکارنسی را در نظر بگیرند. تغییرات سریع در تکنولوژی دیجیتال در سرویسهای مالی تحول عظیمی ایجاد خواهند کرد و این یک چالش بزرگ برای مشتریان و سویس دهنده ها ایجاد خواهد کرد.
در همین زمان IBM اعلام کرد پلتفورم معاملات دیجیتالی برروی سرویس ابری IBM اجرا خواهد شد. این پلتفورم توسط هفت بانک بزگ اروپایی شامل : Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Rabobank, Societe Generale و Unicredit پشتیبانی می شود.
یک کوین جدید به نام تزوس (Tezos) بزودی عرضه می شود که توسط تیم دراپر(Tim Draper) یکی از Venture Capitalist های بیت کوین ، پشتیبانی می شود و به عقیده ی او، تزوس خیلی آینده دار است و در 3 روز بیش از 150 میلیون دلار کسب سرمایه کرده است.
برخی از تخمین ها نشان می دهد که ارزش بازار کریپتوکارنسی تا سال 2022 به 5000 میلیارد دلار می رسد این رقم در حال حاضر حدود 96 میلیارد دلار است.

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas