بیت کوین طلای دیجیتالی است اما آیا شما با آن ساندویچ می‌خرید؟


«راجر وو» موسس شرکت Cooperatize.comدر سال 2014 از بیت کوین به عنوان روش پرداخت در سایتش استفاده کرد و این شرکت هیچ ترکنشی ثبت نکرد که با بیت کوین پرداخت شده باشد! او می‌گوید: «بزرگترین چیزی که مردم با بیت کوین می‌خرند چیست؟ واقعیت این است که بیشتر مشتریان از کسب و کارهای دیگر می‌آیند و این کسب و کارها از بیت کوین استفاده نمی‌کنند.»

حتی هفته‌ی گذشته که قیمت بیت کوین به مرز 3000 دلار رسید، سرعت پایین ترکنش‌ها از ایجاد موجی در جهت استفاده از بیت کوین و تبدیل شدن آن به عنوان روش پرداختی برای کسب و کارها جلوگیری کرد. حتی مایکروسافت و اکسپدیا که در ابتدا استفاده از بیت کوین را در بوق و کرنا کرده بودند، در دراز مدت به موانعی برخورد کردند.

شرکت‌های بزرگی چون تایم و دل، ارزهای رمزنگاری شده را دیگر قبول نمی‌کنند. «مت مالنوگ»، موسس وردپرس می گوید: «سال 2015 استفاده از بیت کوین را متوقف کرده و اعلام کرد که استفاده از آن کم بود و دلیل پذیرش بیت کوین بیشتر فلسفی بوده تا اینکه بخواهد منفعت مالی داشته باشد.»
«دوید یرموک»، استاد دانشگاه نیویورک می گوید: «وقتی که متوجه می‌شویم که این روش ارزشی ندارد، این کاملا محتمل است که دیگر از این روش پرداخت استفاده نشود.»
امّا هنوز شواهد زیادی وجود دارد که افزایش قیمت بیت کوین امکان استفاده از آن را در آینده ممکن می‌سازد. وب‌سایت بیت پی (BitPay) در روز حدود 2 میلیون دلار تراکنش بیت کوینی ثبت می‌کند که نسبت به ماه آوریل 2016 سه برابر شده است و از اول سال 2017 این رقم دو برابر شده است. Overstock.com که یک فروشگاه اینترنتی با تخفیف است در هفته حدود 100،000 تراکنش بیت کوینی ثبت می‌کند؛ در صورتی که این میزان در سال 2014 حدود 30،000 تراکنش بود. «جاستین اوبراین» مدیر محصول کوین بیس (CoinBase) می‌گوید: «هرچه ارزش بیت کوین بیشتر شود مردم بیشتر به استفاده از آن ترغیب می‌شوند و تا الان حدود 46،000 کسب و کار از پرداخت با بیت کوین استفاده می‌کنند.»

پردازش اکثر پرداخت‌ها از طریق «بیت پی» و «کوین بیس» صورت می‌گیرد و وقتی مشتری خرید را انجام می‌دهد، آخرین نرخ از طریق پلتفرم اعلام می‌شود و به نرخ ارز مورد نظر فروشنده تبدیل می‌شود. برای فروشندگان، کوین بیس برای 1 میلیون دلار اول هیچ کارمزدی نمی گیرد و بعد از آن یک درصد کارمزد می گیرد و این در مقایسه با ویزا که دو درصد و پی پال که 3 درصد می‌گیرند خیلی به صرفه‌تر است. رییس بخش تجاری «بیت پی» معتقد است در کشورهایی که ارزش پول ملی پایین‌تری دارند و امکان استفاده از کارتهای اعتباری بین المللی آسان نیست، پرداخت با بیت کوین کاربردی‌تر است.»
ژاپن در سال 2017 ارزهای دیجیتالی را به رسمیت شناخت و این به رشد ارزهای رمزنگاری شده کمک قابل توجهی کرد. در ونزوئلا پول ملی تقریبا ارزشی ندارد به همین خاطر خیلی مفیدتر است که کسب و کارها به کریپتوکارنسی تکیه کنند.
از زمانی که رستوران (Roast of Sherwood) از شش هفته‌ی پیش آدرس کیف پول بیت کوین خود را اضافه کرد، به صورت میانگین 5 اتریوم یا بیت کوین فروش داشته است. صاحبان این رستوران معتقدند در صورت افزایش این میزان باید به صورت جدی‌تری به این قضیه نگاه کنند؛ اما آنها همچنان معتقدند که زمان زیادی باقی مانده است.

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas