ایسوز کارت گرافیک مخصوص ماین تولید می کند


یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده سخت افزار دنیا، اخیرا اعلام کرده است که کارت گرافیکی مخصوص ماین تولید می کند و این بار به صورت مستقیم بازار ماینینگ کریپتو کارنسی هدف قرار داده است.
کمپانی تایوانی ایسوز (ASUS) از دو محصول جدید خود Mining RX 470 و Mining P106 که مخصوص ماین کردن هستند رونمایی کرد. این کارتها انرژی کمتری مصرف می کنند و از این رو برای ماینر ها بهینه تر هستند. البته حدس زدن این قضیه سخت نیست که متوجه بشیم، ایسوز ماینرهای اتریوم را هدف قرار قرار داده است. زیرا صرف نظر از این که بیت کوین ماینرها از اسیک(ASIC) استفاده می کنند، کارت RX470 که پیشتر نیز عرضه شده بود بر روی الگوریتم دگر هشیموتو (Dagger-Hashimoto) یعنی همان الگوریتم اتریوم بهترین نتیجه را می داد.

بنا بر اعلام خود ایسوز این کارتها بالاترین هش ریت (Hash Rate) با پایینترین مصرف انرژی در بازار دارند مدل Mining P106، 36 درصد هش ریت بالاتری دارند . معماری چیپست این مدل برای nVidia است.

علاقه مندی به ماینینگ که اخیرا تبدیل به موضوع داغی شده است باعث شده که بازار جهانی کارت گرافیک را با مشکل مواجه شود. علاوه بر اینکه این کارتها در فروشگاهها کمیاب شده است حتی در فروشگاههای اینترنتی Ebay و Amazon نیز تمام شده اند. این اتفاق یک بار در سال 2014 نیز افتاد که ماینرها به سراغ GPU برای ماین لایت کوین و داج کوین (ِDogeCoin) که در آن زمان افزایش قیمت چشمگیری داشتند.
بر اساس سایت etherchain.org ، سختی شبکه اتریوم که رابطه ی مستقیم با افزایش تعداد ماینرها و هش پاور کل شبکه دارد، از تاریخ 27 آپریل تا 27 ژوئن تقریبا 3 برابر شده است ، البته در همین مدت قیمت اتریوم بیش از 4 برابر بوده است و مایننگ روند سود دهی خوبی داشته است.

بر طبق گفته ی خود ایسوز کارت Mining RX470 در سطح جهانی پخش خواهد شد ولی کارت Mining P106 فقط در چین و اروپای شرقی عرضه خواهند شد. تاریخ پخش این کارتها در بازار اوایل جولای اعلام شده است که تا کنون خبری از شروع رسمی فروش این محصول نیامده است.

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas