نگاهی به کارت گرافیکی nVidia 1070 برای ماینینگ اتریوم


اینجا اولین مقاله خودمون رو برای ماینینگ تقدیم شما عزیزان می‌کنیم. از اونجایی که پروژه اتریوم رشدی افسانه‌ای داشته و در یک سال اخیر 2800 درصد سود داشته است، بازار ماینینگ اتریوم این روزها خیلی داغ شده است. اگر شما بخواهید شروع به ماین کردن اتریوم کنید در ابتدا به سراغ AMD Radeon RX 480 و AMD Radeon RX 580 خواهید رفت، امّا این کارت‌ها در بازار بسیار نایاب شده و تقریبا پیدا کردن آنها نزدیک به غیر ممکن است.
با توجه به اینکه اتریوم از مدل POW(Proof Of Work) به POS(Proof Of Stakes) بزودی تبدیل خواهد شد و این روند افزایش سختی شبکه اتریوم نشان دهنده این موضوع است که بهترین زمان برای شروع به ماین کردن دیروز بوده است! میانگین سختی شبکه پس از گذشت سه هفته از اوّل ژوئن، از 561 TH(TeraHash) به TH881 رسیده است که این به معنی افزایش 57 درصدی سختی این شبکه بوده است.
این افزایش سختی که طبیعتا ادامه دار هم خواهد بود، اتریوم را برای ماین کردن به مرور زمان بدون صرفه اقتصادی میکند و مردم از ادمه ماین یا شروع به آن منصرف خواهند شد؛ که البته اخبار مبنی بر توسعه الگوریتم POS هم روی این تصمیم بی تاثیر نیست.

با این اوصاف اگر قصد ماین کردن اتریوم را دارید بهتر است زمان را از دست ندهید و منتظر RX480/580 نمانید و با کارت‌های nvidia موجود در بازار شروع به این کار کنید. شما با کارت NVIDIA GeForce GTX 1070 تقریبا MH/s 27 دریافت خواهید کرد. این کارت گرافیکی حدود 400 دلار قیمت دارد (در بازار ایران بین 1،800،000 تا 2،000،000 تومان قیمت آن است).
یک اتریوم در حال حاضر 330 دلار است و با قدرت هش MH/s 27 ماهی 131 دلار برای شما سود دارد (با در نظر گرفتن قیمت جهانی برق) و این به این معنا است که شما در کمتر از 3 ماه حدودا هزینه‌ی کارت را جبران خواهید کرد. ماینرهای عزیز باید به این نکته توجه کنید که با توجه بزرگ شدن فایل DAG(Directed Acyclic Graph) و رسیدن حجم آن به حدود 3 گیگ توصیه می‌شود که از کارت‌های 8 گیگ استفاده کنید.

این کارت گرافیکی در یک سیستم پایدار حدود 140 وات برق مصرف می‌کند. با OverClock کردن این کارت می‌توان تا حدود 32 MH/s افزایش داد که البته این نرخ خیلی پایدار نخواهد بود و می‌توان حدود MH/s 31 را به صورت پایدار در بهترین حالت در نظر گرفت. بهترین تنظیم این کارت را در جدول زیر می‌بینیم.

یکی دیگر از مزیت‌های کارت 1070 این است که شما با این کارت نرخ هش مناسبی روی Zcash وMonero خواهید داشت و در صورت اجرای POS می‌توانید به ماین کردن کوینهای دیگر ادامه دهید.

تماس با ما

ایران کریپتو
تهران ،
زعفرانیه
P: (+98)966-692-60

شرکت هیلاوس در سال 1390 با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن همراه تاسیس شد. طی این چند سال، شرکت هیلاوس تلاش کرده تا با ارائه راهکارهای نوین در حوزه خدمات ارزش افزوده، امکانات متنوع و رضایت مشتریان را فراهم نماید. شرکت هیلاوس با استفاده از کارشناسان و متخصصین حوزه های مختلف اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، مذهبی، فنی و… توانسته است خدمات متنوع و ارزشمندی را همگام با فناوری روز دنیا در اختیار مشترکان تلفن همراه قرار دهد. خدمات متنوع این شرکت پس از بررسی، کارشناسی شده و مطابق با نیازهای روز مخاطبان طراحی و ارائه می گردد.

با ما در تماس باشید

ما را شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© 2015 Hillavas